Не го криеше разочарувањето по поразот и елиминацијата од ЕП

Манасков: Не знам што да кажам...Дадовме многу топки во раце, им подаривме лесни погодоци

Дејан Манасков не го криеше разочарувањето по поразот од Австрија и елиминацијата на Македонија од Европското првенство, вели дека нашата лоша игра во нападот била клучна за неуспехот.

„Црвено-жолтите“ се враќаат дома, поразот од Австрија значеше елиминација уште во првата фаза. Еден од поискусните во репрезентацијата, Дејан Манасков не го криеше разочарувањето, вели дека нашата лоша игра во нападот била клучна за неуспехот.

„Навистина не знам што да кажам. Немавме решение, не бевме подготвени за одбраната која ја постави противникот. Дадовме многу топки во раце, им подаривме лесни погодоци, ние пак не реализиравме отворени шанси. Тоа е клучот на мечот“ - вели Манасков.

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе