Други спортови

Надал немаше проблеми со неговиот сонародник Карењо Буста кој го победи со 3-0 во сетови со само седум загубени гејма. 

25 Јануари 2020 - 10:41

Унгарија со 10:8 ја победи Црна Гора во второто полуфинале на ЕП и за златниот медал ќе се бори против Шпанија која претходно ја совлада Хрватска. 

24 Јануари 2020 - 20:32

Шпанија е првиот финалист на Европското првенство во ватерполо откако со 9-8 ја совлада Хрватска во полуфиналниот дуел. 

24 Јануари 2020 - 18:47

Роџер Федерер одигра крајно неизвесен меч против Џон Милман кој го доби со 3-2 во сетови и ја оствари јубилејната 100. победа на Австралија опен. 

24 Јануари 2020 - 15:06

Младата американска тенисерка, Кори Гоф направи уште една сензација откако ја совлада минатогодишната шампионка на Австралија Опен, Наоми Осака со 2-0 во сетови. 

24 Јануари 2020 - 10:51

Серена Вилијамс рано го заврши Австралија Опен откако со 2-1 во сетови беше поразена од кинеската тенисерка Ванг. 

24 Јануари 2020 - 10:05

Новак Ѓоковиќ оствари уште една убедлива победа на Австралија Опен, овој пат со 3-0 го совлада Нишиока и се пласираше во осминафиналето. 

24 Јануари 2020 - 09:49

Рафаел Надал со убедливи 3-0 го победи Делбонис во второто коло на Австралија Опен. 

23 Јануари 2020 - 14:08

Бројни грчки фанови се изфрлени од трибните на Австралија опен иако претходно добија предупредување од нивниот тенисер Стефанос Циципас дека не треба да се однесуваат како да се на фудбал. 

23 Јануари 2020 - 07:37

Роџер Федерер немаше проблеми против српскиот тенисер Филип Краиновиќ, го победи лесно со 3-0 во сетови и се пласираше во третото коло на Австралија Опен. 

22 Јануари 2020 - 13:05

Новак Ѓоковиќ лесно со 3-0 во сетови го совлада Јапонецот Тацума Ито и се пласираше во третото коло од Австралија Опен. 

22 Јануари 2020 - 12:00

Мотивиран, истраен, упорен, борбен, успешен и горд со себе. Накратко вака би можеле да го опишеме еден од најпознатите македонски бодибилдери Тоше Зафиров. Денес полни 42 години, а повеќе од половина живот му посветил на спортот. Со насмевка на лицето Зафиров вели дека иако повеќе од две децении тренира и внимава на исхраната, денес спортот ќе го комбинира со торта, наместо со зеленчук и пилешко, како што тоа вообичаено го прави.

22 Јануари 2020 - 08:31

Првиот носител на Австралија Опен, Рафаел Надал лесно со 3-0 во сетови го совлада Делиен од Боловија и се пласираше во второто коло на големиот турнир. 

21 Јануари 2020 - 06:50

Новак Ѓоковиќ со 3-1 во сетови го победи Штруф, Федерер без загубен сет го елиминираше Џонсон. 

20 Јануари 2020 - 13:59

15-годишната Коко Гоф потврди дека минатогодишната победа над Венус Вилијамс не била случајна, таа повторно ја елиминираше искусната тенисерка, овој пат од Австралија Опен. 

20 Јануари 2020 - 10:36

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе